top of page
 • Kolay İthalat'ı neden tercih edelim?
  Aslında bunun için pek çok neden var. İthalat, uzmanlık gerektiren bir süreçtir. İthalat işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirecek uzman ve deneyimle bir ekiple çalışmak için, İthalatlarınızın titizlikle organize edilip , dikkatle takibi için, Gümrükçünüzle ortak dili konuşan, talep edilen bilgi ve evrakları yurtdışı tedarikçilere izah ederek ticari ilişkilerde dikkat edilmesi gereken noktaları bilen ve firma prestijinizi riske etmeyecek şekilde hassasiyetle çalışan bir kadroya sahip olmak için, İthalat paketlerimiz sayesinde sadece ihtiyaç duydukça profesyonel ithalat hizmeti alarak, sabit maliyetlerinizi düşürmek ve karlılığınızı artırmak için, İthalatlarınızı elemansız gerçekleştirerek, mevcut personelinizi ihracat gibi kâr sağlayabileceğiniz alanlara yönlendirebilmeniz için, Gerçekleştirdiğiniz ithalatın muhasebesini raporlayan ekibimiz sayesinde toplam maliyetinizi kolayca öğrenebileceğiniz için , ÇİN’deki güvenilir tedaikçilere ulaşmak ve siparişinizle ilgili kalite kontrol yaptırabilmek için, Firma işleyişinizi anlayarak size özel hizmet sunulduğu için,- Kısacası dünya avucunuzdaymışçasına sizin için araştırıp bulan, ithalatınızı kolayca gerçekleştiren firmamızla çalışan birçok müşterimiz gibi bizimle çalışmaktan keyif alacağınızı umuyoruz.
 • Kolay İthalat'ın gümrük müşavirlerinden farkı nedir?
  Firmaların çoğu, ithalat sürecini bünyesinde çalıştırdıkları ithalat operasyon sorumluları veya gümrük müşavirleri ile yürütmeye çalışıyor. Ancak gümrük müşavirleri ; ithal edilecek ürünle ilgili detaylı yurtdışı araştırması yapılmasından, yurtdışı tedarikçi araştırmasından, ödemeleri yapıp siparişi takip etmekten sorumlu değildir. Gümrük müşavirlerinin işi ; Gümrük Kanunu’nda işaret edilen gümrük beyanlarını dolaylı temsilci sıfatıyla (dış ticaret erbabının hesabına) yapmaktır. Başka bir deyişle gümrük işlemlerinden sorumlu dolaylı temsilcidir. Gümrük işlemleri, ithalat sürecinin sadece bir parçasını oluşturur. KOLAY İTHALAT ; Yurtdışı Tedarikçi Araştırma Satınalma siparişlerinin çekilmesi Ödeme takibi Yurtdışı sipariş edilen malzemenin teslim süresine göre takip edilmesi İthal edilecek ürünlere ait evrak kontrolü Hazır olan malzemenin yükleme organizasyonu Türk gümrüğüne varan malzemelerin, gümrük çekim işlemlerine başlanabilmesi için gümrükçü ile organize olunması TSE kontrolleri sonucunda yurtdışı firmalardan evrak ve ek bilgi temini için yazışmalar yapılması Gümrük çekimi biten işlemlerin ihracatçıya teslimi Biten ithalata ait tüm masraflar netleştirildikten sonra ithalat maliyet raporu oluşturulması ve firmaların kendi yazılım sistemlerine upload edebilmesine olanak tanır. Özetle, firmaların sadece gümrük işlemlerini değil ; A'dan Z'ye tüm ithalat sürecini takip ederek üzerlerinden büyük bir yükü almaktadır .
 • Kolay İthalat ile çalışmaya başlamak için ne yapmak gerekir?
  Öncelikle beklentinizi anlamak üzere ithal etmek istediğiniz ürüne ait detayları içeren e-mailinizi info@kolayithalat.net adresine göndermenizi rica ediyoruz. Daha önce hiç araştırma yapılmamış bir ürün ise şayet; ürünün ithal edilebilirliğine dair bir ön araştırma yapıyoruz. Ürün ithalatında herhangi bir engel bulunmuyor ise sizlere bilgi veriyor ve bir sonraki aşamaya birlikte karar veriyoruz. Kolay İthalat, firmaların aylık gerçekleştirdiği ithalat sayısını da gözönüne alarak farklı ölçeklerdeki firmalar için ithalat paketleri oluşturdu. Bu paketlerle ilgili detaylı bilgiye İthalat Paketleri menüsünden ulaşabilirsiniz.
 • Kolay İthalat'ın hedef kitlesi kimler? Kolay İthalat neyi amaçlıyor?
  Kolay İthalat'ın hedef kitlesini daha çok KOBİler oluşturuyor. Kısıtlı kaynaklarla büyümeye çalışan ve ülke ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİlere özel tasarlanmış ithalat paketleri ile KOBİlerin maliyetlerini düşürmeyi, ihracata oranla daha fazla prosedürü olan ve uzmanlık isteyen ithalat işlemleriyle uğraşmamalarını sağlayan, verimliliklerini artırmaya yönelik destekleyici bir adım, aynı zamanda uzman olduğu konulara daha fazla zaman ayırabilmelerini amaçlayan bir çözüm aslında... Müşterimiz olan bir çok KOBİ'nin daha önceki deneyimlerinden de biliyoruz ki; birçok firma yapacağı üretim için ihtiyaç duyduğu ürünün ithalatı ile ilgili türlü sorunlar yaşıyor. Bu sorunların bir kısmı süreci takip edecek kalifiye elemana sahip olmama sebebiyle eksik bilgi, evrak temini sonucu yurtdışı tedarikçi ve gümrükte yaşanan sorunlarla ilgili, bir kısmı ithalatın sürekli olmaması sebebiyle istihdam edilen personelin verimsiz kullanımı ve sabit maliyet artışı ile ilgili, büyük bir bölümü de gümrük kanunu gerektirdiği şekilde ithalatın gerçekleştirilmemiş olması ile ilgili...
 • İthalat paketlerini nasıl satın alabiliriz?
  İlk aşamada seçtiğiniz ithalat paketi ile ilgili Teklif Al butonuna basmanız yeterli. Sonraki adımlarda size ulaşan teklifi ve ekinde gönderilen sözleşmeyi imzalayarak bize iletmeniz gerekiyor. Paket ödemesinin peşin olarak transferi ile birlikte işlemler başlıyor. Bu kadar basit..
 • Hangi bölgelerden ithalat yapıyorsunuz?
  Amerika, Avrupa, Çin, Hong Kong gibi belli başlı ticaret merkezleri başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinden ithalat hizmeti sunuyoruz.
 • Kendi çalıştığımız gümrükçümüz var, Kolay İthalat olarak bizim gümrükçümüzle çalışır mısınız?"
  Tabii ki...İthalatınızın gümrük fazı için hali hazırda çalıştığınız gümrükçünüzle irtibata geçebiliriz.
 • Daha önce hiç ithalat yapmadım, ne yapmam gerek?"
  Öncelikle ithal etmek istediğiniz ürünün Türkiye'de üretilmediğinden emin olmanız gerekiyor. Firmaların bir kısmı, Türkiye'de üretilmediğini düşünerek yurtdışından ürün getirmek istiyor. Bu nedenle detaylı bir yurtiçi araştırması şart. Bu konuda da KOLAY İTHALAT'tan hizmet alabilirsiniz. Eğer yurtiçi araştırmanızı yaptınız ve aradığınız ürünün Türkiye'de olmadığına kesin emin iseniz veya bulduğunuz yerli ürün tam istediğiniz gibi değilse o zaman ithalini aramak mantıklı olacaktır. Aksi takdirde, gerek ithalat masrafları sebebiyle bulacağınız ürünün toplam maliyetinin yüksek olması gerekse ülke ekonomimize olumsuz katkısı sebebiyle hem size hem de ekonomiye negatif etkisi olacaktır.
 • Her ay düzenli ithalat yapıyoruz, çalıştığımız tedarikçilerimiz ve aldığımız ürünler standart. İthalat sürecimizi dış kaynak yolu ile çözmek (outsource etmek) istiyoruz. Sizinle çalışabilir miyiz?"
  Tabii ki.. Aslında buna Klasik bir Kolay İthalat hizmeti de diyebiliriz. ;-) Sizin adınıza tedarikçilerinizle irtibata geçer, aylık satınalma faaliyetlerinizi düzenleriz, teslim süreleri ve aciliyet durumuna göre yüklemelerinizi organize eder, gümrük çekimi bitip ürünler size teslim edilene kadar ithalatınızı takip ederiz.
 • Hazırlayacağınız ithalatlara ait masraf ve maliyet raporunu, kullandığımız ERP programına upload edebilir miyiz?"
  Birçok ERP programı, Excel veya CSV formatındaki dosyaların sisteme uploaduna izin veriyor. Eğer sizin programınız da bu şekilde ise, istediğiniz tablo formatını bizimle paylaşmanız yeterli.
 • Kendi çalıştığımız lojistik firması ile yüklemelerin yapılmasını istiyoruz. Mümkün mü?
  Tabii ki. Bunun yanı sıra Kolay İthalat olarak aktif yüklemelerimiz sayesinde lojistik maliyetlerimiz düşük olabiliyor, bu avantajdan faydalanan müşterilerimiz de bulunuyor.
 • Daha önce de aynı malzemeleri getirmiştik, o zaman bu evrağı istememişlerdi, şimdi neden gümrük bu evrağı istedi? "
  Bu soru aslında sıklıkla gümrükçülerin maruz kaldığı bir soru :-) Ancak değişen gümrük kanunları, yayınlanan yeni tebliğler, gümrüklerin dönem dönem teftişe girmeleri ve müfettişler tarafından istenen ek belgeler daha önce ithal edilen aynı tutardaki aynı malzeme için farklı belge/bilgi gereksenimi doğurabiliyor. Gümrük kanunun gerektirdiği şekilde evrak ve bilgileri sunmakla yükümlü gümrük müşavilerine yardımcı olmaktan başka çare yok.
 • Daha önce yazıştığımız ve anlaşmak üzere olduğumuz firman Çin'de üretimi kendi yaptığını söylüyor, nasıl emin olabiliriz?"
  Çin'de KENDİ fabrikası olduğunu belirten pek çok firma var ancak çoğu fason çalışıyor. Çin hassas bir bölge..Bir malın aynı kalitede devamını bulmak, çalıştığınız bir tedarikçiye yeniden ulaşmak bazen zor olabiliyor, hatta fotoğrafını çekip siparişiniz üretildi diye gönderilen konteynerların içinden bambaşka ürünlerin çıktığı dahi görülebiliyor. Bu nedenle KOLAY İTHALAT olarak Çin İthalat paketini oluşturduk. İthal etmek istediğiniz üründen anlayan, konusunda uzman bir Kalite Kontrol ekibi tarafından kontroller üretim yerinde gerçekleştiriliyor, ürünleriniz örnekleme methodu ile kontrol ediliyor, video çekiliyor ve yüklemesi yapılıyor. Aynı tedarikçiden aynı malı sipariş etseniz bile, her siparişte kalite kontrol yaptırarak , o firmanın varlığından emin olduktan sonra yurtdışı ödemelerinizi yapmanızı öneriyoruz. "Milyonlarca dolar zarara girmek" riskini bertaraf etmiş olmak bile mutluluk sebebi.. ;-)
 • Enter your answer here
bottom of page